Beszoktatás

Először is Anyaként, szülőként el kell határoznod magad, hogy igen, bölcsibe akarod adni gyermeked. 

Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy az elválás nem csak a gyermekek számára jelenthet nehézséget. Az anyáknak, szülőknek ugyanúgy fel kell dolgozniuk azt, hogy gyermekükre most már más figyel, más gondoskodik róla napközben. Szoktatni kell saját magukat és gyermeküket is arra, hogy egyre több ideig lesznek külön egymástól, de a nap végén újra együtt játszhatnak majd.

A beszoktatás előtt beszélgessetek a bölcsődéről. Meséljék el gyermeketeknek, mennyi új játék vár majd rá, hogy sokat fognak énekelni, rajzolni, festeni, játszani.

Bölcsődénk a szülővel történő fokozatos beszoktatást, a családdal való együttműködést helyezi előtérbe. Így építjük ki a bizalmi kapcsolatot a szülőkkel, mely segíti a gyermek érzelmi biztonságának kialakulását. A gyermekek iránti figyelmünk, szeretetteljes odafordulásunk, a szülőben megerősíti a belénk vetett bizalmat.

A beszoktatás időtartama általában 2 hét, minden esetben alkalmazkodunk a gyermekhez, (hiszen a gyermekek nem egyformák), illetve figyelembe vesszük a szülők kéréseit is. A beszoktatás időtartama a gyermek viselkedésétől függően növelhető, a hangsúly a fokozatosságon van.

Az első héten a szülővel történik, a hatodik- hetedik nap után a kicsi egyre több időt tölt édesanyja nélkül, ám ő vissza-visszatér, ami a gyermekben megerősíti annak képzetét, hogy édesanyja bármikor elérhető. Így ha nagyon nehezen viseli a szülő hiányát behívjuk a másik helyiségben tartózkodó anyukát vagy apukát.

A fokozatosság módszerének eredményeként a gyermek megszokja az új helyzetet, hisz tudja, hogy szülei vissza fognak érte jönni.